Jaką spółkę można przekształcić ?

Dariusz Szczecina        22 października 2014        Komentarze (0)

Jeżeli chcemy mówić o przekształceniu spółek to najpierw powinniśmy wyjaśnić jakie spółki mogą być podmiotem takiego przekształcenia.

Otóż przekształceniu mogą zostać poddane wszystkie spółki handlowe (takie, o których mowa w Kodeksie spółek handlowych), a więc:

  1. spółka jawna,
  2. spółka partnerska,
  3. spółka komandytowa,
  4. spółka komandytowo-akcyjna,
  5. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz
  6. spółka akcyjna.

Prócz tego Kodeks spółek handlowych przewiduje także możliwość przekształcenia spółki cywilnej w inną spółkę handlową.

Być może zdziwi to Ciebie, ale Kodeks spółek handlowych przewiduje także możliwość przekształcenia działalności gospodarczej prowadzonej we własnym imieniu przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną.

Jak widzisz grupa podmiotów, które mogą zostać przekształcone jest bardzo szeroka.

W kolejnych wpisach będę omawiał warianty i sposoby przekształcenia dla poszczególnych rodzajów spółek (a także dla działalności gospodarczej). Zajmiemy się także powodami, którymi możesz się kierować myśląc o przekształceniu spółki.

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Dariusz Szczecina Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Dariusz Szczecina Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Tychach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@szczecina-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: